Xu2019

O nas

XU

O nas

<br/>

<br/>

Kim jesteśmy?

Jesteśmy członkami prężnie rozwijającego się Samorządu Uczniowskiego z V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. To właśnie za naszą sprawką 3 lata temu w jednym miejscu spotkali się ludzie, niebojący się zabrać głosu w ważnej dla siebie sprawie.

Co jest naszym celem?

Jako uczniowie sami doskonale wiemy, jakie zmiany powinny zajść w naszych szkołach tak, aby otwierały jak najwięcej możliwości. Właśnie dlatego celem Xu jest pokazanie, że należy przejąć inicjatywę, a w przypadku braku okazji stworzyć je sobie samemu. Dołącz i się przekonaj - nikt inny nie zrobi tego za Ciebie!

Gdzie można nas znaleźć?

Można nas znaleźć na Instagramie oraz facebooku

Poznaj nas!

Organizatorzy

Tomasz Obiała

Opiekun RSU

Nauczyciel języka angielskiego i realioznawstwa krajów anglojęzycznych w V LO w Szczecinie,

Wieloletni wykładowca w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.
Pomysłodawca organizacji Interdyscyplinarnej Konferencji
Samorządów Uczniowskich.

Franciszek Adamski

Przewodniczący RSU

Uczeń klasy o profilu humanistycznym w V LO w Szczecinie. Interesuje się polityką międzynarodową. Podczas poprzedniej edycji Xu Team Leader, w tym roku jest jednym z organizatorów.

Martyna Gadomska

Przewodnicząca RSU

Uczennica klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Do jej zainteresowań należy między innymi sztuka, podróże oraz zagadnienia socjologii. Zeszłoroczna zwyciężczyni konferencji Xu, której w tym roku jest organizatorem.

Franciszek Łuczak

Wiceprzewodniczący RSU

Uczeń klasy o profilu matematyczno-geograficznym. Interesuje się nowymi technologiami, grafiką komputerową oraz projektowaniem gier komputerowych. Zwycięzca III edycji konferencji. W tym roku dokłada wszelkich starań, aby Xu 2019 było niezwykłym doświadczeniem, tak jak wszystkie poprzednie odsłony.

Piotr Kubiak

Wiceprzewodniczący RSU

Uczeń klasy o profilu matematyczno-geograficznym w V LO w Szczecinie. Interesuje się zagadnieniami psychologii, sportem i muzyką jazzową. Uczestnik zeszłorocznej edycji Xu, natomiast w tym roku jest jej organizatorem.

Filip Przybylski

Sekretarz RSU

Uczeń klasy matematyczno-geograficznej w V LO w Szczecinie. Interesuje się motoryzacją oraz sportem. To już druga edycja w której pełni role organizatora.

Team Leaderzy

Julia Czarnul

Team Leader

"XU to idealna szansa na poznanie samego siebie i odkrycie własnych możliwości. Twórcza atmosfera oraz różnorodność uczestników i ich idei skłaniają do kreatywnego myślenia i pomagają nam poszerzyć swoje perspektywy. Jest to zarówno cudowna okazja, by podzielić się z innymi swoimi pomysłami, jak i zródło ogromnej satysfakcji płynącej z faktu, że wychodzi się spoza swojej strefy komfortu, by zrobić coś dla większego dobra."
Franek
 

Iga Friedrich

Team Leader

"Moim zdaniem Xu, to jedna z najciekawszych inicjatyw młodzieżowych w Polsce. Bardzo się cieszę, że będę mogła pomóc Uczestnikom w tegorocznej edycji. Mam nadzieję, że razem z moim Team’em będziemy się dogadywać i stworzymy wspólnie niezapomniane wspomnienia. Liczę na to, że moje zainteresowanie ludźmi, mediami czy rozwojem osobistym, pomogą stworzyć nam innowacyjny projekt."
Franek
 

Laura Szymczyk

Team Leader

Uważam, że Xu to idealna okazja, aby poznać odmienne idee i poglądy wielu wspaniałych ludzi. Poszerza to nasze postrzeganie świata oraz wpływa na poziom naszych umiejętności interpersonalnych. Jest to wydarzenie, które zdecydowanie wzbogaca doświadczenie wszystkich uczestników i gwarantuje niezapomniane chwile.
Franek
 

Agata Zdanowicz

Team Leader

"Xu to niezapomniane przeżycie, które pozwala młodym ludziom poszerzyć horyzonty, poznać nowe osoby i przy okazji świetnie się przy tym bawić. Ta konferencja pokazuje, że wiek nie ma znaczenia, gdy naprawdę chcemy wprowadzić zmianę, dlatego po raz kolejny z przyjemnością biorę w niej udział."
 

Maja Kowańska

Team Leader

"Dlaczego Xu? Dlatego, że jest to wspaniała inicjatywa dzięki, której możemy rozwijać siebie, poszerzać swoje horyzonty i jednocześnie mamy możliwość poznania wspaniałych ludzi. Xu to nie jest zwykła konferencja, ponieważ tutaj angażuje się każdy i każdy oddaj cząstkę siebie, aby stworzyć coś niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju."
 

Mateusz Drumlak

Team Leader

"Ta jedyna w swoim rodzaju konferencja, to przede wszystkim możliwość na spotkanie się z ciekawymi i chętnymi do pracy, młodymi ludźmi. Dzięki, którym nasza przyszłość może się stać prostszą i przyjemniejsza. Podczas wykładów można posiąść przydatną wiedzę, którą można od razu spożytkować we współpracy z nowo poznanymi osobami. Spędzenie czasu w intensywny i pomysłowy sposób jest gwarancją nauki i dobrej zabawy, czyli tego co najlepiej charakteryzuje wspaniałe przedsięwzięcie jakim jest Xu."
 
 

Kacper Ociepka

Team Leader

"Cześć! Jestem Kacper, byłem już na dwóch edycjach Xu, więc wiem co jak wygląda. Jeżeli znajdziesz się w moim team’ie to mam nadzieję, że będziesz się angażował, ale też spędził dobrze te 3 dni! W Xu najlepszymi rzeczami są integracja, zdobywanie doświadczenia w wielu aspektach oraz dobra zabawa. Xu miało ogromny wpływ na moje umiejętności związane z wypowiedziami oraz pracą w grupie. Teraz trochę o mnie: interesuję się modą, ubraniami oraz grami (zarówno komputerowymi jak i planszowymi). Do zobaczenia 20 listopada!"

Igor Turboo

Team Leader

 
Jestem TL, ponieważ spodobała mi się ta inicjatywa, kiedy uczestniczyłem w konferencji Xu 2018. Uważam, że Międzyszkolna Konferencja Xu to świetne miejsce, aby pracować w zespole, myśleć nieszablonowo, stawiać czoła konkretnym wyzwaniom i problemom, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Jestem osobą dynamiczną i dobrze dogadującą się w zespole, na co również liczę u członków mojego Teamu. Wymagam tylko, ale też aż zaangażowania, ponieważ to sprawi, że nasz projekt zyska serce. Do zobaczenia na Xu 2019!

Adam Gilek

Team Leader

XU to niesamowita inicjatywa młodzieżowa mająca poparcie między innymi prezydenta i marszałka województwa. Jest to miejsce gdzie można rozwijać swoje umiejętności pracy w grupie oraz wykorzystać w praktyce wiedzę nabytą w szkole. W ostatnim roku byłem uczestnikiem i wiem że XU to również możliwość poznawania nowych kultur i ludzi z różnych stron naszego kraju. Każdy, który tu jest nie będzie zawiedziony.
 

Aleksander Wąsek

Team Leader

"Uważam, że Xu jest wspaniała inicjatywą, projektem i co najważniejsze Xu to wspaniali ludzie. Moim zdaniem to najlepsze miejsce na zebranie nowych doświadczeń i wartościowych znajomych. Każdy z nas jest tutaj bo wykazuje chęć przyczynienia się do poprawy świata na lepsze. Jestem pewien, ze razem stworzymy coś wielkiego! Do zobaczenia na tegorocznym Xu!